NEW EGYPT QUICK RESULTS 9/1/07

Date: 9/2/2007 4:41:57 AM

9/1/07
MODIFIED RESULTS 
1st Heat: 1. Matt Sheppard 2. Pat Wall 3. Tad Cox 4. Carmine Infante
5. Jim Robertson 6. Rich Rutski
2nd Heat: 1. Frank Cozze 2. Keith Hoffman 3. Brian Godown 4. Ron John
Koczon 5. Sam Martz 6. Bucky Kell
3rd Heat: 1. Tom Carberry 2. Rick Holsten 3. Tim Tanner Jr. 4. Ryan
Godown 5. Jimmy Horton 6. John Keller
B Main:  1. Bob Drayton 2. Art Lentini 3. Keith Fleming 4. Matt
Papiez 5. J.T. Trstensky 6. Korey Keimig
Feature (35 laps): 1. Frank Cozze 2. Matt Sheppard 3. Jimmy Horton 4.
Keith Hoffman 5. Ryan Godown 6. Tad Cox 7. Sam Martz 8. Rich Rutski
9. Ron Jon Koczon 10. Bob Drayton 11. Brian Godown 12. Carmine
Infante 13. Kory Keimig 14. John Keller 15. Art Lentini 16. Matt
Papiez 17. Keith Fleming 18. Pat Wall 19. Bucky Kell 20. Tim Tanner
Jr. 21. Tom Carberry 22. Rich Holsten 23. J.T. Trstensky 24. Jim
Robertson 
DNQ: Steve Haggan, Randy Laird, Chris Grbac, Dennis Halas, Dominick
Buffalino

SPORTSMAN RESULTS
1st Heat: 1. Steve Schnidt 2. John Strangle 3. Rocco Infante 4. Clay
Butler 5. Glen Hiskko
2nd Heat: 1. Tim Apgar 2. John Romano Jr. 3. Brad Freeman 4. Chris
Lane 5. Glenn Pyatt 
3rd Heat: 1. Willie Osmun 2. Richie Cass 3. Gene Stravinsky 4. Chad
Barney 5. John Salvatore Jr.  
4th Heat: 1. Justin Hoffman 2. Rich Scagliotta 3. Jack Swain 4. Mike
Krachun 5. Alan Bleacher 
1st B Main: 1. Art Liedl 2. Dave Hunt 3. Barry Christ
2nd B Main: 1. Mike Howardson 2. John McClelland 3. Ben Donaruma
(Pts. Prov: Tommy Carberry Jr.)
Feature (20 Laps): . 1. Willie Osmun 2. Clay Butler 3. Steve Schmidt
4. John Stangle 5. Chad Barney 6. Tim Apgar 7. Mike Krachun 8. Glenn
Pyatt 9. John Romano Jr. 10. Brad Freeman 11. Mike Howardson 12.
Glenn Hisko 13. Rocco Infante 14. Chris Lane 15. Gene Stravinsky 16.
Tommy Carberry Jr. 17. Rich Scagliotta 18. Justin Hoffman 19. Bob
Dmuchowski 20. Jack Swain 21. John McClelland 22. John Salvatore Jr.
23. Richie Cass Sr. 24. Alan Bleacher 25. Art Liedl 26. Dave Hunt 27.
Ben Donaruma 28. Barry Christ
DNQ:. Lou Farina III, Joe Baumann,  Wayne Bechtel, Joe Systo, Donnie
Kline, Kenny Huchko, Marc Herman, Everett Taylor, Robin McTighe.

SUPER STOCKS RESULTS:
Feature (25 Laps): 1. Bryan Reed 2. Al Cheney 3. Bob Vaccaro 4. Jason
Bubeck 5. Billy Bauer 6. Steve Davis 7. George Quinlan 8. Ron Coverly
9. Don Shipley 10. Kory Fleming 11. Bill Liedtka 12. Pete Fogarty 13.
Al Burdge 14. Matt Kall 15. George Marrero 16. Tony Giglio 17. Kevin
Bifulco 18. Todd Cray 19. Mick Search 20. Norm Saxton 21. Anthony
Bozowski 22. Jerry Confer Jr.

URC SPRINT CAR RESULTS:
1st Heat: 1. J.J. Grasso 2. Mike Haggenbottom 3. Jason Clauss 4.
Randy West 5. Mares Stellfox 6. Jamie Bodo
2nd Heat: 1. Becca Anderson 2. Mark Bitner 3. Joey Biasi 4. Chris
Coyle 5. Lucas Wolfe 6. Ed Aikin
3rd Heat: 1. Kramer Williamson 2. Michael Carber 3. Curt Michael 4.
Scott Pursell 5. Brook Weibley 6. Art Liedl
B Main: 1. Jimmy Stitzel 2. Davey Sammons 3. Robbie Stillwaggon 4.
Kevin Welsh 5. Jeff Davis 6. Ian Borden  (Prov: Andy Hannula)
Feature (25 Laps): 1. JJ Grasso 2. Michael Carber 3.Mark Bitner 4.
Lucas Wolfe 5. Kramer Williamson 6. Mike Haggenbottom 7. Jason Clauss
8. Brook Weibley 9. Ed Aikin 10. Chris Coyle 11. Curt Michael 12.
Jimmy Stitzel 13. Becca Anderson 14. Randy West 15. Kevin Welsh 16.
Scott Pursell 17. Davey Sammons 18. Art Liedl 19. Jamie Bodo 20.
Robbie Stillwagon 21. Andy Hannula 22. Jeff Davis 23. Ian Borden 24.
Joey Biasi 25. Mares Stellfox
DNQ: . Trevor Lewis, Dave Ely, Kyle Purks, Brian Seidel, Joe Zuczek


Return-to-New Egypt Speedway News And Results