New Egypt Speedway Quick Results 4/6/19

Date: 4/6/2019 11:43:43 PM

NEW EGYPT SPEEDWAY RESULTS SATURDAY, APRIL 6, 2019

Vahlco Wheels Modifieds

Heat 1 - 1. Billy Pauch Jr. 2. Ryan Godown 3. Bryan Kuhl 4. JR Fulper 5. Matt Stangle 6. PJ Oliver

Heat 2 - 1. Danny Bouc 2. Brandon Grosso 3. Blaine Bracelin 4. Rich Rutski 5. Billy Osmun 6. Davey Sammons

Heat 3 - 1. Mike Butler 2. Pat Wall 3. Brian Papiez 4. TJ Lilly 5. Ryan Krachun 6. Kevin Vaclavicek

Consolation 1. Dakota Kessler 2. Kyle Kania 3. John Pakenham 4. Todd Neiheiser 5. Steve Davis 6. Steve Desmelyk

DNQ: Jack Swain, Cale Ross

VAHLCO WHEELS MODIFIEDS 40 LAPS FEATURE

1. RYAN GODOWN 2. Billy Pauch Jr. 3. Danny Bouc 4. John McClelland 5. Brandon Grosso 6. Billy Osmun 7. Davey Sammons 8. Ryan Krachun 9. Mike Butler 10. Kyle Kania 11. Rich Rutski 12. Bryan Kuhl 13. Pat Wall 14. JR Fulper 15. TJ Lilly 16. John Pakenham 17. Dakota Kessler 18. Matt Stangle 19. Blaine Bracelin 20. Brian Papiez 21. Todd Neiheiser 22. Steve Davis 23. PJ Oliver 24. Steve Desmelyk 25. Kevin Vaclavicek

Crate Modifieds

Heat 1 - 1. Eric Palmer 2. Dan Fleming 3. Steve Hicks 4. Bobby Holzwarth 5. Tom Princiotta 6. Ryan Heim

Heat 2 - 1. Kevin Borden 2. Johnny Bangs 3. Ryan Simmons 4. Jeremy Martino 5. Joe Toth 6. Joseph Brown

CRATE MODIFIEDS - 20 LAPS FEATURE

1. RYAN SIMMONS 2. Joe Toth 3. Jeremy Martino 4. Johnny Bangs 5. Steve Hicks 6. Dan Fleming 7. George Gareis Jr 8. Kevin Borden 9. Aaron Weaver 10. Anthony Tramontana 11. Ryan Heim 12. Andy Walko 13. Bobby Holzwarth 14. Nick Van Wickle 15. Robbie Dunn 16. Vinny Troia 17. Rob Mancini 18. Eric Palmer 19. Joseph Brown 20. Ryan Godown Jr. 21. DJ Hunt 22. Jim Van Wickle 23. Zachary Merola 24. Tom Princiotta

Larry's Hot Rods & Harley's Northeast Wingless Sprint Cars

Heat 1 - 1. Stan Ploski 2. Rich Mellor 3. Jermain Godsall 4. Al Cheney 5. Duane Nixon 6. Heidi Hedin

Heat 2 - 1. Brad Schalle 2. Kevin Nealls 3. Charles Weslowski 4. John Brammell 5. Chace Leahy

LARRY'S HOT RODS & HARLEY'S NORTHEAST WINGLESS SPRINT CARS - 25 LAPS FEATURE

1. JERMAIN GODSHALL 2. Rich Mellor 3. Stan Ploski 4. Heidi Hedin 5. Duane Nixon 6. Al Cheney 7. John Brammell 8. Kevin Nealls 9. Brian Spencer 10. Charles Weslowski 11. Chace Leahy 12. Brad Schalle 13. Larry Drake

4-CYLINDERS 15 LAPS FEATURE

1. TJ GRAVES 2. Mike Fox 3. Jimmy Avery 4. Joe Garey Jr. 5. Justin Dunn 6. Doug Ashford 7. Jim Backowski 8. Joe Garey Sr. 9. Luke Willever 10. Ian Ashford 11. Paul Hartwig 12. Dominick Antonelli 13. Scott Dunn 14. Nicole Razzano 15. John Ciallella

LYONS CONSTRUCTION/METAL FAB ROOKIE SPORTSMAN 8 LAPS FEATURE

1. RYAN GODOWN JR. 2. Anthony Tramontana 3. DJ Hunt 4. Vinny Troia 5. Ryan Krushinski
6. Nick Van Wickle 7. Jim Van Wickle 8. Zachary Merola







Return-to-New Egypt Speedway News And Results